Ознака: ДВОЈАЗИЧНИ ТАБЛИ

Македонија

Османи во инспекција на државните институции, ги проверува двојазичните табли (ВИДЕО)

Бујар Османи, вицепремиерот за европски прашања во саботата на својот Фејсбук профил објави видео на кое е снимен како ги проверува двојазичните табли на институциите во Скопје. При проверката Османи забележа дека […]

Вести

СДСМ се поигрува со јавноста со двојазичните табли

СДСМ го потценува целиот македонски народ, а особено си поигрува со своето членство.Откако на дело почна да ја применува најавата за целосна двојазичност ширум Македонија поставувајќи двојазични табли, партијата на […]