Ознака: двојничка

Сцена

Џенифер Лопез, имаш стилска двојничка во Македонија

Неодамна пишувавме за супер тандемот мајка и ќерка од Скопје, кои на Инстаграм се вистинска сензација со оглед на нивните секогаш досетливи, шарени и симпатични објави на профилот @sparklydaughter. Низ […]

Сцена

Анџелина Џоли има ДВОЈНИЧКА

Светот секогаш и се воодушевувал на Анџелина Џоли, а од неодамна убавината се „дуплираше“, откако заради неверојатната сличност се прослави Челзи Мар од Шкотска.Инстаграм профилот на Челзи има повеќе од […]

Сцена

Двојничка на Бритни Спирс годишно заработува пола милион долари – фото

  Една 24 годишна келнерка од Америка најде интересен начин како да заработи на својот изглед. Имено, сите пријатели на Михаела Викс честопати и нагласувале дека личи на поп иконата […]

Занимливости

Тело за медал: Голите гради на двојничката на Џенифер Лопез (Видео)

 Се работи за убавата Џесика Бурчага, која во фебруари 2009-та година е прогласена за “Playmate“ на месецот.   Атрактивната Американка Џесика Бурчага со своето лице потсетува на неодоливата мегапопуларна латино […]