Ознака: дебакл

Издвојуваме

Мицковски свесно ја уништува партијата. Потребен е конгрес што поскоро!

Иницијаторите за конгрес се обратија до јавноста денеска. Ова е интегралното соопштение: Политиките на се уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски носат само порази и ја уништуваат ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ денеска слави […]

Вести

Протести пред РКЕ: Опозиција каква што секоја власт може само да посака

Протести пред РКЕ: Опозиција каква што секоја власт може само да посака Опозиција каква што секоја власт може само да посака Драги политички противници, едно конструктивно прашање до вас: Кој […]

Вести

Никола Попоски: Не умирај магаре до зелена трева, на рати

Никола Попоски на својот фејсбук профил денеска објави колумна, која првично е објавена на порталот МКД.МК. Повеќе медиуми ја пренесоа интегрално: Никола Попоски: Не умирај магаре до зелена трева, на […]

Издвојуваме

Резултатите на изборите на Мицковски, откако е дојден. Секој нареден е се полош!

Резултатите на изборите на Мицковски, откако е дојден. Секој нареден е се полош! На секои избори, помалку од претходните… Последните три, оние со најлоши резултати, се со Мицкоски како лидер… […]

Коментари Фото

Камерна и траорна атмосфера во некогаш силната вмровска општина за Мицковски. Каде се членовите?

Како што може да се види од фотографиите кои се циркулирани вечерва од портали блиски на Мицковски продолжува трендот на пропаѓање, забрзано пропаѓање на партијата. Да се подигне штабската камарила […]

Коментари

Ѓорчев, Димитар и Мицковски во очајничка мисија да го убедат членството да се ажурира, но тоа не наседнува

Деновиве шпартаат на терен, се појавуваат насекаде во очајнички обид да го мотивираат членството да се ажурира. Ние мислевме дека 30-40 проценти и покрај се ќе се ажурираат, но се […]

Коментари

Колапс: прошетка со стотина луѓе на Мицковски во Кочани. Продолжува демонтажата на партијата

Тотален дебакл. Партијата на Мицковски преминува во небитна група. Никој жив не му излегува на прошетките кои ги започна летоска на „широк сокак“. Членството не само што не излегува туку […]