Ознака: дебелеење

Занимливости

Побарала помош од стручно лице бидејќи нејзиниот сопруг енормно се зделебил

Жената, чиј сопруг се здебелил надвор од границите на нормала, открила дека неговиот проблем со килограмите го уништува нивниот однос. Во писмото до секс колумнистката, таа напишала дека ова ѝ […]

Живот

Кој најмногу се дебелее на работното место

И покрај тоа што работата го одржува човекот, сепак професионалниот живот има негативни последици по витката линија на вработените. Како најголема причина се издвојуваат стресот и недвижењето. Според студија спроведена […]

Нега и убавина

Каде се дебелеете? Има шест типови според причината и тоа каде се „насобира“ салото

Не секое зголемување на телесната тежина е исто, како што и нивните причини не се исти. Повеќето луѓе имаат променлива тежина во текот на целиот живот – од потенки до […]

Живот

Нов ТикТок тренд: Луѓе покажуваат колку се здебелиле во текот на 2020 година

Пандемијата на коронавирусот потполно го промени начинот на кој живееме, ја намали можноста за движење, ги затвори теретаните и нè натера повеќето од нас да останеме во своите домови. Како […]

Здравје

Жените полесно се здебелуваат од мажите, ова е причината

Во некои делови на светот, екстремната дебелина е почеста кај жените отколку кај мажите, покажуваат податоците од Светската здравствена организација. Во новото истражување е утврдено дека клучот лежи во хормоните […]