Ознака: дебело црево

Вести

Ватикан: Папата Франциско се чувствува добро по операцијата на дебелото црево

Папата Франциско е добро по операцијата на дебелото црево, објави Ватикан откако 84-годишниот поглавар на Римокатоличката црква беше хоспитализиран за прв пат откако беше избран во 2013 година. Портпаролот Матео […]

Живот

Три месеци ги игноририрав овие симптоми бидејќи тоа на сите им се случува! Кога конечно отидов на доктор…

31-годишната Шери од Америка секојдневно трпела болки, поминувала низ здравствени проблеми кои горе-долу ги мачат повеќето луѓе, па не ни насетувала што ја чека. Надуеност во стомакот, болки, прејаденост, дијареа биле […]

Живот

Исчистете го дебелото црево со помош на овие 2 состојки: Проверен рецепт

Ова било пракса уште во стара ГрцијаДенес ситуацијата со варењето на храната е далеку во полоша состојба отколку во старите времиња, кога не постоеше брза храна и се останато што […]