Ознака: девојка

Живот Љубов и секс

Седумте погрешни мажи кои ќе ги сретнете пред да дојдете до вистинскиот

Внимателно читајте, сигурно ќе ги препознаете мажите со кои се обидовте да бидете во врска, но не успеавте да направите нешто повеќе. 1. Идиот Кратко и јасно, ова е мажот […]

Црна хроника

Млада девојка ноќеска се удави во Вардар, се трага по уште едно лице

Од водите на реката Вардар околу 3 часот изутринава било извлечено телото на 19 годишна девојка којашто околу полноќ скокнала во реката. Се уште се трага по уште едно машко […]

Вести

24-ГОДИШНАТА ТЕТОВКА Е НАЈБРЗИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 КАЈ МЛАД ПАЦИЕНТ, ЌЕ СЕ ИСТРАЖУВА И ВО МАНУ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА СТЕВАНОВИЌ

Најмладата пациентка која починала од ковид-19 во нашите болници досега, 24-годишната тетовка, ја остави Инфективната клиника во Скопје во шок, како може вирусот кај толку млад човек да развие за […]

Љубов и секс

Паралелни врски: Дали може да сакате двајца истовремено?

Повеќето луѓе не можат да се оттарасат од чувството на љубомора дури и кога се трудат да не бидат сомничави во врската. Експертите тврдат дека луѓето кои се полиаморни, односно […]

Живот

ЗОШТО УБАВИТЕ ЖЕНИ СЕ САМИ?

Истражувањата покажуваат дека во светот постојат се повеќе осамени жени, кои поседуваат убавина, стил, кариера, но поради некоја причина не успеваат да го привлечат вниманието на посилниот пол, туку само […]

Црна хроника

Исчезната велешанка пронајдена во провалија

Исчезната велешанка пронајдена во провалија. Веќе објавивме дека се трага по велешанката Александра Скорниева(29). Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово Портпаролот на […]