Ознака: девојка

Живот

Вака изгледа жената на која лекарите ѝ забраниле естетски операции

Синди Мур е една од многуте девојки која претерала со естетските операции, па иако вложила многу пари во својот изглед, евидентно е тоа нема да и донесе долгорочна среќа. Таа […]

Занимливости

Девојка бесна зошто не и ја платил сметката од 110 евра

Корисник на Редит го споделил своето негативно искуство од својот прв состанок, откако помислил дека поминал добро, но девојката која излегла со него, не се сложила со тоа. После првиот […]

Вести Македонија

Куче нападна тинејџерка во Ново Лисиче

Вчера околу пладне во Полициската станица Аеродром, Д.К. (43) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на булевар “Видое Смилески-Бато“, неговата 17 годишна ќерка била нападната од куче, […]

Живот

Млада девојка почина од струен удар откако полначот и паднал во када

Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар додека се капела, пишува британски „Сан“. Ирина настрадала откако нејзиниот полнач за iPhone паднал во водата. 15-годишното девојче било пронајдено мртво во саботата […]

Живот

5 нешта што сите љубовни парови треба да ги направат во првата година од врската

Повеќето психолози исто така ќе ви кажат и дека ако не сте премногу млади, не морате да поминувате со некого повеќе од неколку месеци за да добиете слика за каков […]

Љубов и секс

Девојка ја ставила својата невиност на аукција: Еве колкава е нејзината цена

Како што рекла, добила инспирација читајќи ги вестите за девојките кои го направиле истото. Девојка од Австралија ја ставила својата невиност на аукција и планира да ја продаде на тој […]

Занимливости

Девојка ослабела 60 килограми за 12 месеци затоа што ја исмевале на училиште

Кога одела во средно училиште се мразела себеси и својот изглед и затоа направила драстична промена. Џози Десгранд тежела 127 килограми кога била 16-годишна тинејџерка. Соучениците постојано ја задевале и […]

Сцена

Помалиот син на Лепа Брена е во врска со ќерката на познат пејач?

Во последните неколку месеци, најмалиот син на Лепа Брена, Виктор, во медиумите не се појавува со девојки туку со пријателите и семејството. Како што пренесува „Ало“ причина за тоа е […]