Ознака: девојка

Занимливости

Девојка ослабела 60 килограми за 12 месеци затоа што ја исмевале на училиште

Кога одела во средно училиште се мразела себеси и својот изглед и затоа направила драстична промена. Џози Десгранд тежела 127 килограми кога била 16-годишна тинејџерка. Соучениците постојано ја задевале и […]

Сцена

Помалиот син на Лепа Брена е во врска со ќерката на познат пејач?

Во последните неколку месеци, најмалиот син на Лепа Брена, Виктор, во медиумите не се појавува со девојки туку со пријателите и семејството. Како што пренесува „Ало“ причина за тоа е […]

Љубов и секс

Таа му задала луди правила на своето момче, и преку ноќ се прославила во светот на Интернетот

Секоја врска е индивидуална, па затоа и не постојат универзални правила што можат да ви помогнат да се погрижите да останете заедно до крајот на својот живот. Паровите треба да […]

Живот

Момчето ја претепало поради фотографија на Инстаграм: Богатиот татин син е пуштен веднаш од затвор

22 годишната Бразилка Мелиса Генц објави на својот Инстаграм профил фотографии што настанале штокако нејзиното момче, 25 годишниот Ерик Бретц дивјачки ја претепал откако на социјалната мрежа објавила фотографија на […]

Занимливости

Се соочила со смртта, а докторот ја пратил да глуми во хорор филм

На Кристина Кариагина, Русинка која боледува од анорексија, лекарот без трошка емоција и рекол дека изгледа толку страшно што може да глуми во хорор филм. Таа има само 17 килограми […]

Сцена

Се огласи поранешната девојка на Влатко Илиевски: „Се видовме два дена пред да не напушти”

Пред два месеци од овој свет си замина пејачот Влатко Илиевски, а раните на неговите најблиски уште крварат. Во „Бекстејџ“, за Влатче зборуваше и неговата пораншена девојка, актерката Ана Стојановска, […]

Љубов и секс

Што мислат момчињата кога велат за некоја девојка дека е слатка?

Девојките поминуваат голем дел од времето размислувајќи и анализирајќи ги работите што ги кажале мажите, дури и кога тие навистина немаат никакво значење помеѓу редови. Мажите имаат најразлична палета на […]

Живот

Прашањето кое мора да му го поставите на вашиот партнер, пред да почнете да живеете заедно!

Не постои вистинско време за живеење заедно, бидејќи тоа кај секој пар е различно, но постои една работа која на сите им е заедничка, а тоа е прашањето кое мора […]

Занимливости

Неговата девојка го фати бидермаерот,а тој избега

Откако сфати дека тој можеби е следниот младоженец, Даниел Гилберт избега без да размислува. Имено, неговата девојка Рејчер Беслеј го фати бидермаерот на венчавка кај пријател, а потоа Даниел се […]

Живот

Ја запросил девојката пет дена пред својата смрт

Момче од Австралија ја запросил својата девојка во болница пред да почине од леукемија, само пет дена откако тешката болест му била дијагностицирана. Роузи Речичи била со Мајкл Овенс кога […]

Црна хроника

Скопјанка киднапирана среде бел ден во Ново Лисиче, успеала да избега кај Велес

Дваесет и три годишна девојка од Скопје среде бел ден насилно била внесена во автомобил откако излегла од зградата каде работи. Од МВР информираат дека околу 15:40 часот на бул. […]