Ознака: девојчиња

Македонија

Исчезнале две малолетни девојчиња

На Скопјанец му исчезнале двете малолетни ќерки и таткото тоа го пријавил во полиција. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Бит Пазар М.К. (36) пријавил дека неговите ќерки С.К. […]

Љубов и секс

Две работи поради кои машките моментално им стануваат привлечни на девојките

Не е тајна дека девојките и машките имаат различни критериуми кога е во прашање физичката привлечност. Целокупниот изглед кај машките им игра важна улога на девојките, но никако не е […]

Живот

Ова се најпопуларните имиња за момчиња и девојчиња во Македонија

Јана и Давид се симнаа од челните позиции на листата со најпопуларни имиња за бебиња во Македонија. Сега, Сара застана на врвот во категоријата најчести женски имиња, додека Михаил води […]

Сцена

„Многу сум возбуден“: Жељко откри на кого личат близначките!

Поп пејачот Жељко Јоксимовиќ вчера стана татко на близначки. Тој за медиумите откри на кого личат девојчињата, признава дека е возбуден и тоа дека не спиел цела ноќ.-Уморен сум. Не […]

Живот

Девојчиња испиле екстази мислејќи дека се бонбони

Четири девојчиња на возраст од 13 години покажале симптоми на предозираност од екстази поради што биле примени во болница во Манчестер.Девојчињата кажале дека во неделата вечерта проголтале „розеви таблети со […]

Вести

Свештеник заразен со ХИВ силувал 30 девојчиња, но е ослободен од вината!

Католичката црква ослободи од вина свештеник заразен со ХИВ, кој признал дека силувал 30 девојчиња на возраст помеѓу пет и десет години.Хозе Гарсија Атаулфо признал дека сексуалните напади на девојчињата […]

Балкан

ХОРОР: Девојки заминале на одмор во Италија, во соба им упаднале манијаци, ги ДРОГИРАЛЕ и…

„Полицајците разговаара со  нас, испаднало дека ни  се украдени девет  мобилни  телефони, неколку  платежни  картички, како и  900 евра. Полицајците ни  кажаа дека крадците  сигурно  не испрскале со некаков спреј […]

Занимливости

Зошто девојчињата се под притисок да изгледаат како порно ѕвезди?

Немојте однапред да одбивате да се дружите со неговото семејство. Потсетете го да ги побара, предложете посета на неговото семејство, организирајте заеднички ручек или пак сами одберере подарок за неговата […]