Ознака: дедо

Живот

Неговото височество – дедо: Убав текст за нашите стари херои

Еден прекрасен текст посветен на дедовците се споделува на социјалните мрежи. Ви го пренесуваме во продолжение: Животот е вечна борба. Војна. Некогаш со другите, некогаш со самите себе. Судбината сама […]

Сцена

Арнолд Шварценегер стана дедо

На американскиот глумец Крис Прат и писателката Кетрин Шварценегер им се роди ќерка. Веста ја потврди Патрик Шварценегер, брат на Кетрин и син на славниот Арнолд Шварценегер. -Тие се чувствуваат […]

Занимливости

Овој дедо од Србија стана хит: Погледнете каква заштитна маска носи во автобус

Дедо од Белград стана хит на интернет, а голем дел од луѓето кои коментираат не можат да утврдат дали станува збор за “кабриолет“ маска или добар принт. На фотографијата која […]

Занимливости

Се разведе и со четвртата жена! Маленко со интересен рекорд

Се разведе и со четвртата жена! Маленко со интересен рекорд. Истовремено тој е и дедо. Едно од неговите деца веќе има свое дете… Александар Маленко се разведе по четврти пат. […]

Вицотека

Виц за „лошата баба“

83 годишен дедо се разведува од бабата. Судијата го прашува: – Господине, после 50 години брак? Зошто? Што толку лошо може да ви направи една беспомошна баба, па да барате […]

Занимливости

Денот ќе ви започне со смеење: Орото започна, но овој дедо одлучи да игра во свој стил

Кога ќе засвири народна музика на свадба сите гости стануваат од маса и играат. Е, сега кој колку е талентиран за играње оро е друго прашање. Меѓутоа секогаш има и […]