Ознака: дека не користела

Македонија

Гордана Силјановска лажела дека не користела средства од Сорос

Откако ВМРО-ДПМНЕ ја избра за свој претседателски кандидат Гордана Силјановска-Давкова упорно негира поврзаност со фондацијата Сорос. Професорката и кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, во интервјуто на ТВ “Сител“ негираше дека било […]