Ознака: дека побегнал

Македонија

Груевски демантира дека побегнал во багажник

Откако премиерот, Зоран Заев во интервју за германски весник “Франкфуртер алгемајне цајтунг“ изјави дека Груевски побегнал криејќи се во багажник на автомобил, поранешниот премиер Никола Груевски, сега пребеган во Унгарија […]