Ознака: декорација

Занимливости

Направете сами: Како од обична тегла да направите декоративна вазна за цвеќе?

Деновите се такви, па поголемиот дел од времето го поминуваме дома и излегуваме само кога е потребно. Одвојте време за да создадете нешто креативно и убаво за домот. Нема да […]

Занимливости

Како да направите новогодишна елка од тестенини?

Новогодишната елка од тестенини е прилично лесна за изработка, евтина и убава. Погледнете како да ја направите оваа златна елка направена од макарони во форма на панделки. Како да направите […]

Занимливости

Евтини есенски декорации кои ќе го разубават вашиот дом

Дрвјата веќе пожолтеа, а времето нѐ принудува да ги извадиме скриените џемпери и топлите обувки. Есен е. Донесете ја есента и во вашиот дом со овие евтини идеи за декорации. […]

Сцена

Прва покажа како ги бојадисала јајцата- Северина со синот славеше Велигден

Хрватската пејачка Северина им го честиташе католички Велигден на своите обожаватели. Северина објави празнична фотографија со својот син Александар. „Среќен Велигден. Најсреќен. Да ве служи добро здравје и цело време […]

Занимливости

Како до новогодишна елка која изгледа магично без црвени и златни лампиони?

За декорација на новогодишната елка. комбинацијата на црвени и златни лампиони е класика на која секогаш ѝ се враќаме. Ако сакате оваа Нова година вашиот дом да изгледа поразлично, задолжително […]

Живот

Овој тренд го гледате постојано на Инстаграм, а може да биде смртоносен

На Инстаграм профилите на вљубениците во здравата храна, честопати имаме прилика да видиме разни гастро специјалитети кои се украсени со необични билки, најчесто цветови. Иако станува збор за декорација, вистината […]

Кулинарство

Направете ги најубавите велигденски јајца, потребна ви е само хартија!

Направете ги најубавите велигденски јајца, без конкуренција.Доаѓа големиот христијански празник Велигден и секоја домаќинка сака да направи што поубави и покреативни јајца. Ова е една совршена и модерна идеја.Доаѓа големиот […]