Ознака: Делчево

Магазин

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Во македонскиот град со многу професионални возачи на камиони заминаа по невестата со Скании (ВИДЕО)

Камерата на „Делчево 365“ изминатиот викенд забележа невообичени сватови во Делчево, кои по невестата заминаа со десетина камиони – Скании. Не е познато дали невестата со невестинскиот фустан успеа да […]

Вести

Возачи внимателно возете – еве каде има густа магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП […]

Црна хроника

Четири ученици од Делчево се затруле откако јаделе гиро

Четири ученика од ООУ „Ванчо Прке“ од Делчево и еден возрасна жена, вработена во училиштето, се затруле со храна откако јаделе гиро во сендвичарница блиску до училиштето.Како што информира директорот […]

Вести

Во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Делчево

Автомотосојузот на Македонија утрово соопшти дека на граничниот премин Делчево поради проблем со компјутерски систем на царината, во прекин е сообраќајот за товарни возила за влез и за излез од […]

Вести

Во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Делчево

Автомотосојузот на Македонија утрово соопшти дека на граничниот премин Делчево поради проблем со компјутерски систем на царината, во прекин е сообраќајот за товарни возила за влез и за излез од […]

Вести

Цистерна се преврте кај Делчево, тони нафта излеани на патот

Повеќе тони нафта се излеани на патот Делчево-Македонска Каменица откако вчера попладне се преврте цистерна.Од полицијата информираат дека околу 17:15 часот, М.М. (47) управувајќи цистерна полна со нафта со приколка, […]