Ознака: Демба Ба

Меѓународен фудбал

Рафа „НИШТО НЕ ЗНАЕ…“: Не сум известен за Демба Ба

Тренерот на екипата на Челзи, Рафа Бенитез, призна дека не знае дали некој од челниците на Челзи почнал преговори за трансфер на Демба Ба во овој тим. Низ британските медиуми […]

Меѓународен фудбал

Демба Ба во Челзи

Медиумите во Англија пренесуваат дека Сенегалецот има почнато преговори со екипата на Челзи. Според информациите кои ги пренесуваат дел од англиските медиуми, се вели дека неофицијално напаѓачот на Њукасл, Демба […]

Меѓународен фудбал

Пердју: Доколку Ба си оди, тогаш ќе имаме проблем

Тренерот на екипата на Њукасл, Алан Пердју на големо ги прави плановите околу тоа доколку Демба Ба го напушти клубот во јануари. Изјавата на сенегалскиот напаѓач дека навива за Париз […]

Меѓународен фудбал

Демба Ба решение за Венгер?

По бурната недела за Арсенал и нивниот стратег Арсен Венгер, англиските медиуми шпекулираат дека решение за Венгер би можел да биде напаѓачот на Њукасл, Демба Ба. Сенегалецот игра одлично оваа […]