Ознака: Демократски сојуз

Македонија

Демократски Сојуз: Во услови кога државата ја тресе катаклизмички криминално политички земјотрес, не дозволиво е “сите” надлежни да се на одмор

Скандалот “Рекет” во кој се инволвирани политичари, обвинители, судии, бизнисмени, новинари и други криминалци, ја парализираа државата и целокупниот правен систем, реагираат денес од Демократски Сојуз. – Парламентот е на […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Богданци: Излегуваме од коалиција со Демократски сојуз, Олумчева не реализира ниту еден проект

Длабоко сме разочарани од работата на градоначалникот  на општина Богданци, Анастасија Олумчева, велат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Богданци.Таа, велат тие,  остана нема на многубројните сугестии дека само со реализација на проектите […]