Ознака: демолирање

Вести

Одложено е судењето за осомничените кои ја демолираа канцеларијата на Ѓорге Иванов

Судењето против членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски повторно одложено. Судот сѐ уште ги нема добиено останатите 11 предмети за сите лица осомничени за демолирање на канцеларијата на […]

Вести

Видео: Хаос, демолирање и напади врз полицијата – исход на вечерашниот срамен протест на СДСМ и СОРОС

Хаос, демолирање на Министерството за правда, обид за рушење на споменик, срамен напад врз македонската полиција. Ова е исходот од вечерашниот тензичен протест на хулиганите и вандалите предводени од СДСМ […]