Ознака: денес објави

Македонија

Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи, објави Мицкоски

Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи, oбјави денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. “Никола Димитров со Заев донесоа капитулантски договор! Понижување и разградување на Македонските национални и државни интереси! […]