Ознака: денес сончево

Вести Македонија

Денес сончево со слаб северен ветер и температура до 29 степени

Времето во земјава денес ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус 1 и 6, а максималната […]

Вести Македонија

И денес сончево со умерена облачност, од петок пад на температурите

Во земјава денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со cлaб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во западните делови ќе има услови за изолиpaна […]

Вести Македонија

Денес сончево со локална облачност, од сабота повторно дожд

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, и ќе дува слаб ветер од променлив правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Дневните температури ќе се движат […]

Вести Македонија

Денес сончево од утре попладне нестабилно

Во Македонија денес времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, и со умерен јужен ветер. Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 25 Целзиусови степени, Маврово […]

Вести Македонија

Денес сончево и топло, од утре посвежо

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и претежно во планинските делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Минималната температура […]