Ознака: Ден на Бастиља

Вести

Терористот од Ница е татко на три деца, еве како изгледа!

Возачот на камионот на смртта кој уби најмалку 84 лица, бил Мохамед Лахуеџ Бухлел, објави локалниот лист „Нис Матен“.Тој камионот го изјамил во средата. Работел како професионален курир, бил познат […]

Вести

Сочувство од Димитриев до францускиот премиер Валс

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев испрати телеграма со сочувство до францускиот премиер, Мануел Валс и до семејствата на жртвите во терористичкиот напад во Ница.– Со згрозеност ги […]

Вести

На социјалните мрежи очајно се бараат исчезнатите во масакрот во Ница

Терористичкиот напад во Ница однесе најмалку 84 животи, додека над 100 лица се сместени во болница. Бидејќи идентитетот на жртвите не е објавен се уште, голем број семејства преку социјалните […]

Вести

Во Франција прогласена тридневна жалост

Тридневна национална жалост е прогласена во Франција, почнувајќи од утре, па до понеделник, објави денеска францускиот премиер Мануел Валс.Тој го изјави тоа по вонредната седница на Советот за одбрана свикана […]

Црна хроника

Се нашол лице в лице со терористот: Потресна исповед на преживеан

Се шетавме на Променадата и одеднаш луѓето почнаа да трчаат, раскажуваат сведоци за трегедијата во Ница, во која живото го загубија повеќе од 80 лица.Доминик Молина и нејзиниот соприг го […]

Вести

Терористички напад во Ница: Камион влета во толпа, над 80 загинати и 100 повредени-ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

Најмалку 80 лица се загинати и најмалку 100 се повредени во терористичкиот напад што вчеравечер се случи во Ница.Имено, на прославата за Денот на Бастиља, кој се слави на 14 […]