Ознака: депилација

Нега и убавина

4 чекори за правилно бричење на бикини зоната, без црвенило и поткожни влакна

Сезоната на плажи и базени е во полн ек, па многу девојки се соочени со постојана потреба од бричење на бикини зоната. Сигурно знаете колку непријатни се црвенилото и чешањето […]

Нега и убавина

Никогаш не ги стискајте акните и не ги депилирајте влакната на ова место од лицето, последиците може да бидат сериозни

Поради начинот на снабдување на крв од носот и областа околу носот, можно е, но многу ретко, инфекцијата од носот да се прошири и на мозокот, да предизвика тромбоза, менингитис […]

Живот

8 видови депилација на бикини зоната и сè што треба да знаете за нив

ШТО Е ДЕПИЛАЦИЈА НА БИКИНИ ЗОНАТА? Ако отстраните само дел од срамните влакна, тогаш станува збор за депилација на бикини зоната. Ако целосно ги отстраните влакната од интимните делови, тогаш […]

Живот

Еве неколку методи како депилацијата да боли помалку

Депилацијата не е резервирана само за летниот период. Доколку сакате секогаш да бидете средени и негувани, неопходно е редовно да ги отстранувате влакната и во текот на зимата.За овој метод […]

Живот

ДОЖИВОТНА ДЕПИЛАЦИЈА: Нанесете ја ОВАА природна смеса под пазувите и влакната ќе исчезнат ЗАСЕКОГАШ!

Рецептот доаѓа од Азија, каде што беше речиси сите жени барем еднаш го се употребиле, а потребно се неколку третмани за влакната потполно да се отстранат.Ласерското отстранување е се повеќе […]

Живот

НЕ НИ ПРЕТПОСТАВУВАШЕ ШТО МОЖЕ ДА И СЕ СЛУЧИ! Ги избричи влакната „таму доле„ а потоа….

Бројни стручни лица предупредуваат дека оваа пракса може да предизвика инфекција и иритација,со оглед на тоа дека улогата на срамните влакна е да спречат патогеност во интимните делови на телото […]

Живот

Ослободете се од бркчињата со најдобрата депилација која можете да ја направите дома!

Влакната  на лицето кај жените  не се ништо ново. За среќа, денес има многу  начини  на кои  може да се сузбие  проблемот.Природни решенија: Желатин Едноставно помешајте  една лажица желатин, две […]

Живот

Исповед: Маж ми ми призна како сум го освоила – Да го знаеше ОВА, никогаш немаше да се ожени со мене…

Ви носиме една интересна исповед или приказна, како сакате, од анонимна жена од Белград. Јас мојот сопруг го воодушевив уште на првата наша средба. Имено мојот сопруг во една прилика неодамна […]