Ознака: депилација

Живот

Не ни знаела што може да ја снајде: Ги избричила влакната „таму доле“, а потоа…

Бројни експерти предупредуваат дека оваа пракса може да предизвика инфекција и иритација, со оглед на тоа дека улогата на срамните влакна е да го спречат влезот на патогените во интимните […]

Живот

Отидов да се депилирам и МНОГУ ЗАЖАЛИВ! Мојата прва и последна депилација!

Резултатите беа океј, ако ја одземеме болката, осипот и уште погустите и појаките влакна кои ми пораснаа…Се тргна лошо, кога на ред дојде мојата интимна зона. Не можам да се […]

Видео

Време е за одмазда! Девојките ги депилираат интимните зони на своите дечковци!

Кога девојката е заљубена, прави се за да му биде привлечна на партнерот. Тие се трудат и околу најмалите глупости.Маникир, фризура, шминка, гардероба… И секако депилации. Многу мажи се среќни […]

Занимливости

Откриен е начин како ТРАЈНО да се ослободите од влакна на интимните делови и нозете!

Сосема е сигурно дека несаканите влакна не ве изложуваат на ризик, но обично многумина не ги сакаат. Некои луѓе мислат дека несаканите влакна се засрамувачки.Влакната на телото се наменети да […]

Занимливости

Видео: Никогаш повеќе СМРДЛИВ ПАЗУВ: Отстранете ги влакната под пазувите за само 2 минути!

Кажете им збогум на влакната под пазувите.  Како и на секој дел од вашето тело, така и на вашите пазуви им треба редовна нега и хигиена. Всушност постојат неколку козметички […]

Живот

Отстранете ги несаканите влакна од лицето ЗАСЕКОГАШ!

Многу жени имаат проблеми со влакненца на лицето, влакна на надусниците, во пределот кај ушите, брадата…Некои кои се обиделе со класична депилација, имаат проблеми со појава на акни и црвенило. […]

Живот

ОВА го прават СИТЕ жени, а е ОПАСНО!

Ја депилирате интимната зона и мислите дека тоа е за подобра хигиена? Грешите, велат стручњаците.Додека некои жени ја депилираат или бричат интимната зона, бидејќи сметаат дека тоа е посексапилно, други […]

Живот

Ослободете се од поткожните влакна ЗАСЕКОГАШ!

Поткожните влакна можат да предизвикаат големи проблеми, од обична болка, до поткожни инфекции. Освен тоа, тие не изгледаат убаво на кожата. Еве како да ги отстраните.Депилацијата е доволна ноќна мора […]