Ознака: дестинација

Дестинации

Египет не е само Хургада: 5 интересни дестинации во оваа земја кои ќе ве воодушеват!

Иако многумина одат во Египет на море, оваа земја е полна со култура и неоткриени природни камења што вреди да се посетат. Египет, мистериозна земја позната по своите пирамиди и […]

Занимливости

Зошто мора да го посетите Дубаи

Можеби не е престолнина на Обединетите Арапски Емиграти ама секако е доста посакувана дестинација.Дубаи се повеќе станува туристички посакувана дестинација како град кои нуди хедонизам и уживање во 2014 година […]

Занимливости

Најдобра дестинација за вашиот Хороскопски знак

Ако сте во дилема која дестинација да ја одберете за ова лето, прочитајте го нашиот хороскоп и бидете сигурни дека ќе го одберете вистинското место кое одговара на вашиот карактер […]