Ознака: детали за грабежот

Македонија

Детали за грабежот во НЛБ банка, едно лице e повредно

Утрово вооружени лица извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопски Чаир. Одземената сума пари засега е непозната. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и […]