Ознака: детали

Вести

САМА ПАЗАРИ И ГОТВИ, А ЖИВЕЕ ВО ИЗНАЈМЕН СТАН, СЕКОЕ УТРО МУ ПРАВИ ПОЈАДОК НА СОПРУГОТ, НЕКОЛКУ ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ ЗА АНГЕЛА МЕРКЕЛ

Сама пазари и готви, а живее во изнајмен стан, секое утро му прави појадок на сопругот, неколку интересни факти за Ангела Меркел Сама пазари и готви, а живее во изнајмен […]

Вести

Полицискиот час ќе трае уште две недели? Трговските центри со скратено работно време- ова се деталите

Полицискиот час да биде на сила уште две недели до 23 мај, но од следната недела да почнува од 21 часот предлага Комисијата за заразни болести до владата. Ограничувањето на […]

Сцена

Џенифер Лопез откри дали коронавирусот ќе и ја одложи свадбата

Пејачката и актерка Џенифер Лопез гостуваше во најновата епизода на шоуто на Елен Деџенерис и зборуваше за нејзините планови за свадба и актуелната пандемија. Деџенерис ја праша дали изолацијата влијаела […]

Сцена

Евровизија сепак ќе има, но од дома- еве ги деталите

Евровизијата која требаше годинава да се одржи во Ротердам е откажана поради пандемијата од коронавирусот, фановите на Евровизија сега ќе гледаат алтернативно телевизиско шоу, што значи дека сите пејачи ќе […]

Вести

Возачот на заболените сопружници не е заразен, но заедно со 22 патници останува во изолација- тројца ја напуштиле Македонија

Министерството за здравство информира дека возачот на автобусот со кој допатуваа двајцата ново-заболени пациенти е негативен на корона вирус. Тој денеска со нова тура патници од Италија беше пречекан на […]

Занимливости

Добиени најдеталните фотографии од површината на Сонцето

Американскиот телескоп DKIST (Daniel K. Inouye Solar Telescope) на Хаваите, ги добил најподробните во моментов фотографии од површината на Сонцето, чиешто проучување ќе им помогне на астрономите да ги дешифрираат […]

Црна хроника

Го бркале со сатар- МВР со детали за драмата во Лептокарија

Вработени во ресторан во Скопје нападнале скопјанец поради расправија околу нарачката за храна. МВР информира дека М.Т. од Скопје пријавил дека околу 11.20 часот вчера во ресторан во Трговски центар, […]

Вести

Нови информации за Нотр Дам: Откриено од каде потекнал пожарот, истражувачите имаат големи проблеми

Француската полиција и истражувачите официјално уште не знаат како точно избил пожарот кој во понеделникот ја зафати катедралата Нотр Дам во Париз. Меѓутоа, после прегледаните снимки од безбедносните камери, како […]