Ознака: детергент

Занимливости

Имате проблем со тврдокорните дамки? Пет индиски ореви ја мијат облеката и ги вадат дамките!

Ореви можат да послужат како одличен природен детергент за миење облека, но и други површини во домаќинството. Не станува збор за оној што се користи во исхраната, туку за таканаречената […]

Живот

Исчистете сè по ред: 7 трикови со детергент за перење алишта

Детергент за перење алишта, течен или прашок, може да се користи за чистење подови, отпуштање на канализација, перење автомобили и многу повеќе. Сепак, користете мала количина и некој поблаг детергент. […]

Занимливости

Ви претставуваме листа: Овие работи никако не смеете да ги миете со детергент за садови

Детергентот за перење садови често го доживуваме како сенаменско средство за чистење. Ви ја претставуваме листата на предмети што никако не би требало да ги третирате со детергент за садови.1-Автомобил: […]

Занимливости

Се запалила во солариум: И експлодирале силиконите, ја гаснеле со детергент

Звучи како виц, но не е. Неверојатната приказна ни доаѓа од Сараево.Девојката од Сараево целиот живот сакала да отвори солариум. Кога конечно успеала во тоа, од необјаснети причини солариумот го […]

Занимливости

Исперете ги алиштата со ОВА: Ниту еден детергент нема подобро да ги избели

Доколку ова го ставите во белите алишта, тие ќе бидат како нови.Откако носиме на себе бела облека неколку месеци, многу тешко може да остане бела, туку посивува, т.е станува валкано […]