Ознака: детокс

Нега и убавина

Здрав пијалак со моркови и ананас за детокс на организмот

Овој пијалак е совршен за да направите детокс на организмот бидејќи има многу придобивки за вашето здравје, а освен тоа е и многу вкусен. Морковите изобилуваат со бета каротин, витамин […]

Здравје

Најмоќен природен напиток: Го чисти телото од маснотии и наталожени токсини во рекорден рок

Овој напиток во себе ги содржи сите потребни витамини и минерали, а истиот добро ќе му дојде на организмот по обилно консумирање на храна или нездрав начин на живот. Со […]

Нега и убавина

Се пие на празен стомак и ги топи масните наслаги: Овој моќен детокс напиток прави чуда за вашата линија

Комбинацијата на овие состојки го прави напитокот толку моќен што ќе ги истопи сите масни наслаги кои ги имате. Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, доколку […]

Живот

Детокс супа која што ги чисти белите дробови – Кинезите ја користеле против борбата со коронавирусот, а е дел од традиционалната медицина

Кон крајот на претходниот месец имаше над 85 отсто пациенти со коронавирус во Кина, а околу 60 илјади од нив примале лекови од растенија заедно со главните антивирусни лекови, изјавило […]

Нега и убавина

3 дена детокс со црно грозје за прочистување на организмот

Оваа кратка диета е одлична за чистење на организмот од токсини после летото и претставува добра подготовка за постудените денови. Детоксот со црно грозје смирува и ја враќа енергијата, го […]

Живот

Исфрлете ги отровите од телото: Направете детокс оброк со само две состојки

За полесно да се ослободите од акумулираните масти за време на празниците, можете да го пробате овој моќен детокс оброк. Неопходни состојки: суви смокви и јаболков оцет Направете го оброкот […]

Нега и убавина

Медицински јаглен – најмоќен чистач на организмот

Праксата на чистење на организмот со активен јаглен не е нешто што настанало во модерното време, туку тоа постои како практика уште од времето на древниот Исток. Активниот јаглен е […]

Живот

За физички и ментален детокс, откажете се од овие работи

Се вративте од годишен одмор и очекувате да сте одморени, меѓутоа и понатаму се чувствувате нервозно, незадоволно и немате доволно енергија? Многу е веројатно дека ги немате исфрлено од вашето […]

Живот

Овој зеленчук е крал на детоксот

Прочистувањето на организмот е препорачливо и пожелно без разлика на годините, а сега максимално користете ја зелената разновидност на пазарот. Доколку на листата ја додадете оваа намирница ќе имате максимален […]