Ознака: дефект

Занимливости

Патници го платиле ненадејниот дефект на авионот пред да полетаат

Летот од Пекинг кон Варшава бил одложен за 10 часа, бидејќи кај авионот што требало да полета се појавил дефект, па морало да се повика мајстор. Меѓутоа, на крајот тој […]

Вести

Поради голем дефект делови од Скопје без парно, екипите интензивно работат на терен

Поради дефект (губење на вода) во дел од толинската мрежа прекината е испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во централното градско подрачје и делови од општина Карпош.Екипите на […]

Вести

Драма на аеродромот во Чикаго: Патници врескајќи бегаат од авион во пламен!

Авион на „Американ Ерлајнс“ се запали во петокот при полетување од пистата на аеродромот во Чикаго, а еден патник ја снимил драматичната евакуација на исплашените патници.Боинг 767 се запали најверојатно […]

Технологија

Самсунг ги предупреди корисниците веднаш да го исклучат „Галакси Ноут 7“ за да не дојде до експлозија

Јужнокорејската компанија „Самсунг“ соопшти денеска дека целосно ги прекинува производството и продажбата на смарт мобилните телефони „Галакси Ноут 7“ и ги повика сите кои ги поседуваат, веднаш да ги исклучат […]

Технологија

Самсунг повлекува популарен модел поради експлозија на батериите

Јужнокорејскиот технолошки гигант „Самсунг“ објави во петокот дека ќе ја запре продажбата на својот најнов модел паметен телефон „Samsung Galaxy Note 7“ поради проблеми со батеријата.Оваа одлука компанијата ја донела […]