Ознака: децата

Издвојуваме

Децата се под стрес поради родителите, а не поради училиштето

Родителите кои ги сфаќаат децата и нивното школување како личен проект веројатно ќе бидат анксиозни затоа што ги очекуваат разговори за домашни задачи, учење, одговорност, резултати. Словенечкиот клинички психолог Александер […]

Црна хроника

Тргнал да ги убие децата, сопругата и мајка му, откако не успеал си го пресекол гркланот

Четириесетгодишниот Бојан С. се обидел со истрели од пиштол да ја убие својата сопруга Гордана С.(37) во нивната куќа во Бечмен. Соседите слушнале три истрели, а четвртиот куршум се заглавил […]