Ознака: Дејан Блажевски

Македонски фудбал

Блажевски стрелец против Полска, пораз од 4-1

Македонската фудбалска репрезентација составена од фудбалери од домашното првенство доживеа пораз од Полска со резултат 4-1, во финишот од мечот во 87-мата минута Дејан Блажевски само го ублажи поразот. Милик […]

Македонски фудбал

Неофицијално: Дејан Блажевски за 500 000 евра во Мајнц?!

Според неофицијални информации до кои дојде „Пулс24“ германскиот бундеслигаш Мајнц е „загреан“ за потписот на најдобриот фудбалер од Првата Македонска Фудбалска лига Дејан Блажевски, кој моментално е член на Хоризонт […]