Ознака: Дејвид Бекам – деби ПСЖ

Меѓународен фудбал

Бекам: Денот беше совршен, пречекот неверојатен…

Париз Сент Жермен во најголемото дерби во францускиот шампионат за изминатиов викенд го совлада Олимпик Марсеј со резултат 2-0 на домашен терен, официјално деби за тимот од Париз имаше Дејвид […]

Меѓународен фудбал

Бартон: Бекам не е некоја опасност…

Двајцата играчи од средниот ред ќе се судрат во неделното дерби од францускиот шампионат, Џое Бартон, фудбалерот на Олимпик Марсеј вели дека не би требало да доаѓа некоја опасност од […]

Меѓународен фудбал

Роналдо ќе го изведе почетниот удар на мечот ПСЖ-Олимпик

Бразилската фудбалска легенда, Роналдо, ќе го изведе почетниот удар на дерби-мечот од францускиот шампионат меѓу екипите на Париз Сент Жермен и Олимпик Марсеј. „Одлучивме да му направиме чест на некогашниот […]

Меѓународен фудбал

Сите со нетрпение го очекуваат дебито на Бекс

Поранешниот англиски репрезентативец, Дејвид Бекам, дебитира за француски Париз Сент Жермен, интересот на светската фудбалска јавност е огромно. Франција и речиси целата Европска јавност со големо нетрпение го очекуваат официјалното […]