Ознака: Дивна Карлеуша

Сцена

Година дена без нејзината мајка: Овој детаљ кој го донесе Карлеуша на нејзиниот гроб вреди цело богатство, но не може да ја врати неа

На денешен ден пред една година на 3 март 2019 година почина познатата водителка Дивна Карлеуша, а днеска по тој повод на гробиштата каде е погребана пејачка одржа помен во […]

Сцена

Ова е причината која ја усмрти Дивна

Српските медиуми ја открија причината за смртта на познатата радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка Јелена последен пат со својата мајка се видела во петокот вечерта само триесетина часа пред […]

Сцена

Карлеуша ги донесе омилените предмети од Дивна во својот дом, а од едно нешто не се одвојува со денови

Пејачката Јелена Карлеуша се уште не може да поверува дека нејзината мајка Дивна повеќе не е жива. Пејачката една недела по погребот на нејзината мајка ги земала во својот дом […]

Сцена

Кому мајката на Јелена Карлеуша ќе му го остави имотот?

Мајката на Јелена Карлеуша која почина пред неколку денови немала големо богатство на нејзино име. Таа поседувала куќа во која живеела и која ќе биде предмет на тестаментот кој наскоро […]

Црна хроника

Семејството одлучи: Дувачкиот погребен оркестар ќе ја испрати Дивна Карлеуша со песна до вечниот дом

Дивна Карлеуша, мајката на пејачката Јелена Карлеуша, почина во својот стан на 61-годишна возраст, по долгата и тешка битка со болеста. Семејството на радиоводителката одлучи да ја испрати до вечниот […]

Црна хроника

Говорот на колешката ги расплака сите на комеморацијата на Дивна Карлеуша

Во “Камената сала“ на РТС водителка Јелена Петковиќ одржа потресен говор на комеморацијата на Дивна Карлеуша. „Драги пријатели, драги соработници, драги приврзаници на ликот и дел од Дивна Карлеуша, би […]

Црна хроника

Јелена Карлеуша за прв пат се огласи по смртта на мајка и: Нејзините зборови ги откриваат болката и очајот заради заминувањето на Дивна

Јелена Карлеуша за прв пат се огласи на социјалните мрежи по смртта на мајка и Дивна Карлеуша. “Во болка и очај ги известуваме сите кои ја сакаа и почитуваа нашата […]

Сцена

Брена никогаш не и се заблагодарила и ја изминувала на улица: Дивна за пејачката го направила ова, по што била казнета!

Дивна Карлеуша неодамна за српските медиуми раскажа дека додека била водителка во радиото 101 пуштала песни од Лепа Брена иако пејачката тогаш била во кавга со шефот на радио Белград. […]