Ознака: „Диво Насеље“

Вести

Братучедот на Шеќеринска го бранеше Заев за селфито во Диво Насеље!

Братучедот на Радмила Шеќеринска, Никола Наумовски го гостувањето во отвореното студио во ТВ Нова истакна дека ништо лошо во тоа што лидерот на СДСМ Зоран Заев се сликал во Диво […]

Вести

Шокантно сведоштво на Командант Малишева за Диво Насеље: Пукав колку што можев, со двете раце пукав

Од Косово дошол по барање на Мирсад Ндрецај командант НАТО, со единствена цел, повик до Албанците да се обединат под едно „црно црвено знаме“, како и за исполнување на сите […]

Вести

Шокантна изјава на командант Соколи: Не се чувствувам виновен, да бев јас командант во Диво Насеље ќе имаше 200 мртви а не 18!

Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановската Дива Населба кога на 9 и 10 мај загинаа 18 лица, од кои 8 беа припадници […]

Вести

Нови детали од денешното рочиште за „Диво Насеље”

Седуммина сведоци на одбраната денеска сведочеа во Врховниот суд во Скопје за случајот за хоророт во кумановската Дива Населба. Рочиштата повторно ги отворија вратите за очите на јавноста.Денеска неколку сведоци […]

Вести

СЕ СПРЕМА НЕШТО ГОЛЕМО: Платформата под која терористите од Диво Насеље делуваа стана и политичка платформа на СДСМ и Зоран Заев

Терористичкиот напад врз Куманово кој се случи на 9 и 10 Мај минатата година, остана крвава мистерија за Македонците. Кој ги организирал, кој ги поддржувал, чие било сценариото и која […]

Вести

Сарај, Арачиново, Студеничани, Чаир, Диво Насеље: Колку Заев се задолжи кај Албанците?

Речиси 20.000 гласа, кои опозицискиот СДСМ ги освоил повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ во Првата изборна единица, како и зголемениот број гласови во останатите пет единици, се клучни за резултатот што го […]

Вести

Заев во очај се фаќа за сламка: СДСМ во контакт со албански банди од Косово за инциденти на денот на изборите

Неизбежниот пораз кој СДСМ и Зоран Заев ќе го доживеат на 11-ти декември, го натера лидерот на СДСМ одново да го активира криминалното подземје во земјава и соседството со цел […]

Вести

Судењето за „Диво насеље“ продолжува зад затворени врати

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Диво насеље“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд.  Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи […]