Ознака: Дидиер Дрогба

Меѓународен фудбал

Дрогба бара куќа во Торино

Италијанските медиуми пренесуваат дека Дидиер Дрогба тргна во потрага по куќа во Торино што е јасен показател дека искусниот фудбалер во јануари пристигнува во Јувентус. Италијанските медиуми пренесуваат дека Дрогба […]