Ознака: Диего Марадона

Меѓународен фудбал

Марадона немал дрога во организмот, умирал во агонија

Аргентинската телевизија Telefe ги објави резултатите од обдукцијата на легендарниот фудбалер Диего Марадона. Според сегашните сознанија, се чини дека хаосот допрва претстои. Како што се наведува во главните податоци од […]

Меѓународен фудбал

Докторот на Марадона обвинет за неговата смрт

Човекот кој до последниот ден беше одговорен за здравјето на Диего Марадона, хирургот Леополд Луке се наоѓа под истрага на Обвинителството поради немарност и пропусти во лекувањето на фудбалската легенда. […]

Меѓународен фудбал

Погребан Диего Марадона

Легендарниот аргетински фудбалер Диего Марадона е испратен до вечното почивалиште од илјадници навивачи кои беа на улиците во Буенос Аирес за да му оддадат последна почит. Марадона беше пренесен до […]

Сцена

Сексапилната водителка со своето деколте го ”засенила” и легендарниот Марадона – погледнете

Диего Марадона има статус на бог, а негова голема обожавателка е и сексапилната водителка Флориана Месина. Италијанската спортска водителка со колумбиско потекло, позирала покрај муралот кој што е посветен на […]

Сцена

Аферата со Карлеуша потсетува на најголемиот секс скандал со Ванда Икарди

Со години наназад фудбалскиот свет беше сведок на љубовната афера која во 2013 година се случи во Серија А, во чија главна улога беа Ванда Икарди, Макси Лопез и Мауро […]

Сцена

Oва е убавата жена на Марадона, а кога ќе дознаете колку деца има ќе се онесвестите

Диего Марадона овие денови е вистинска интернет сензација и целиот свет зборува за него откако недолично се однесуваше на трибините за време на мечот помеѓу Аргентина и Нигерија. Целото ова […]