Ознака: диети

Здравје

Зошто луѓето се дебели, иако јадат малку?

Зголемувањето на телесната тежина или загубата е резултат на рамнотежа помеѓу потрошени калории и потрошувачката на енергија. Телото го добива она што е асимилирано од храната што ја внесува. Активностите […]

Сцена

Од 125 килограми на 50: Ана Николиќ драстично ослабна, нозете и се како „шпагети“!

Поп ѕвездата, Ана НИколиќ го шокираше целиот регион кога во јавноста излегоа нејзините нови видео записи, а сите го коментираа и нејзиниот изглед. Никој не веруваше дека пејачката за помалку […]

Нега и убавина

7 правила со кои никогаш повеќе нема да кажете: „Морам да почнам со диета“

Здравата храна во никој случај не треба да биде мода или предизвик за убаво тело на плажа, таа треба да е нешто на кое ќе внимавате преку целата година. Сепак […]

Сцена

Ригорозните диети ја уништија: Ана Николиќ колабираше, пејачката итно префрлена во болница!

Пејачката Ана Николиќ со својата екипа отпатува во Мароко со цел симање на спотови за нејзините песни кои што наскоро треба да им бидат претставени на публиката. Таа со месеци […]

Живот

Викторија Сикрет: Планот за исхрана на најубавите жени на светот

Моделите од брендот за долна облека, Викторија Сикрет мора да бидат во одлична физичка форма пред годишните ревии, а токму вака изгледа нивниот план и програма за вежбање и исхрана. […]