Ознака: дизајн

Мода

Кристијан Луботин ги дизајнираше најскапите детски чевлички

Омилениот дизајнер за чевли на славните дами неодамна ја претстави колекцијата за “мини” дамите.Познатиот француски дизајнер ја претстави ограничената колекција на луксузни чевлички за бебиња. Малите Луботинки доаѓаат во разнобојни […]

Занимливости

Потребно е само едно притиснување на копче: Куќата која настанува и исчезнува за 10 минути!

Потребен е само еден потег и притиснување на копче – и вашиот дом ќе биде каде што ќе посакате.Со само еден потег со раката и притиснување на копче, подвижната приколка […]

Издвојуваме

Дик Фагус објави конкурс за млади креативци и дизајнери за најдобро дизајнирана дрвена столица

Дик Фагус објави конкурс за млади креативци и дизајнери за најдобро дизајнирана дрвена столицаКомпанијата Дик Фагус Македонија ги поканува сите млади креативци и дизајнери да учествуваат на конкурсот за избор […]

Занимливости

Седиштата во јавниот превоз најчесто се грди, а ќе ви се згади од причината!

Дали некогаш сте се запрашале зошто седиштата во јавниот превоз се грди? Голем дел од нив се прекриени со посебна волнена навлака што е отпорна на дамки и на оган.Изгледот […]

Технологија

Ербас ќе прави летечко такси: Тестирањата ќе започнат од 2017 година

Airbus, втората по големина авионска компанија во САД (по Боинг) ја замислува иднината на еден конкретен начин – летечки такси возила, управувани од вештачка интелигенција, кои се дел од проектот […]

Видео

Видео: Направил преубава куќичка за куче, но ТАЈНАТА КОЈА ЈА КРИЕ внатре ќе ве остави без текст!

Оваа чудесна куќичка за куче има многу убав надворешен изглед, но тоа што не знаете е дека тоа дека таа исто така крие некои генијални дизајнерски тајни.Оваа чудесна куќичка за […]