Ознака: дизелот поевтинува

Економија Македонија

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за половина до еден денар, а дизел горивата поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). […]