Ознака: дизел

Вести

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска цената на горивата „Супер 95“ и „Супер 98“ се зголемува за половина денар […]

Вести

Нови цени на дизелот и бензините, Регулаторна го објави ценовникот

Нови цени на дизелот и бензините, Регулаторна го објави ценовникот Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат […]

Вести

АПСУРД: Бензините поевтини до денар ипол, дизелот поскап за половина денар

АПСУРД: Бензините поевтини до денар ипол, дизелот поскап за половина денар Дизелот ќе поскапи! Во време кога паѓаат и тоа вртоглаво цените на нафтата на светските пазари, а паѓа и […]

Вести

Поскапуваат горивата на полноќ! Имате време да наполните

Поскапуваат горивата на полноќ! Имате време да наполните Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Цените во просек се зголемуваат за […]

Економија Македонија

Од полноќ возиме со поевтин бензин и дизел

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалуваат за по 3.00 денари, и еден литар 95-октански бензин ќе чини 66.50 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 68.50 денари. […]