Ознака: дилер

Црна хроника

Притвор за дилер на дрога во Велес

Основното јавно обвинителство  Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице од Велес на 26 годишна возраст за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични […]

Црна хроника

Затвореник во КПД Штип си дилал МАРИХУАНА, заработи кривична

СВР Штип поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.С. од Кочани, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Затвореникот во […]

Црна хроника

Дилер од Кочани падна во рацете на полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.С. (40) од Кочани за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и […]

Видео

Уапсиле крал на дрогата, но не ни претпоставувале што ќе пронајдат под неговата када!

Цели 13 години најмоќниот дилер на дрога живеел во тајност. Бил познат по тоа што користел напредни технологии во своите злосторства.Но, потоа го уапсиле и ја пребарале неговата куќа. Тоа […]