Ознака: Диме Спасов

Вести

Спасов: Државата ќе продолжи да се развива на чело со Никола Груевски кој ќе ја формира новата Влада

Вечерва пред седиштето на ДИК покрај масата насобрани револтирани граѓани свое обраќање имаше и Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ.-Ако можат уште толку ќе ја држат земјата во заложништво, уште толку ќе […]

Вести

Спасов: „Просечната пензија денес изнесува 13750 денари, a во времето на СДСМ изнесуваше 7688 денари“

Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари средба со Здружението на пензионери од Тетово со цел презентација на проектите од програмата „Реално“ на партијата која ја претставува а се наменети за […]

Вести

Спасов: Зголемување на пензиите за 10,25 одсто

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов денеска оствари средби со пензионерите и претседателите на здруженијата на пензионерите од Охрид и Дебарца, притоа пренесувајќи им дел од […]

Вести

Спасов најави: Посебниот додаток ќе се зголеми за 21 процент

Зголемување на парична помош што ја остваруваат родителите на децата со посебни потреби за 21 процент, зголемување на постојаната парична помош за 21,5 проценти и зголемување на паричната помош за […]

Вести

Спасов и Захариев засадија дрвца, во Штип се садат 50 илјади садници

Во рамки на акцијата „Ден на дрвото“, која се спроведува по 17-ти пат, во штипско ќе бидат засадени 50-тина илјади садници, а во самиот град илјада. Дрвце во штипско денеска […]

Вести

Спасов: Предвидени се голем број проекти за подобрување на животниот стандард на граѓаните

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ се предвидени голем број проекти за подобрување на животот и на пензионерите, меѓутоа и на сите граѓани во нашата држава. Се предвидени проекти за подобрување […]