Ознака: Димитар Атанасовски

Издвојуваме

Квизот „Арена“ со Димитар Атанасовски добива нова димензија на забава и возбуда

Од оваа недела, петти февруари, започнува втората сезона на популарниот квиз „Арена“. Овој квиз започна минатата година со формат во македонска продукција, предводен од Димитар Атанасовски, а емитуван на Алфа […]

Вести

Атанасовски: Да се испочитува волјата на народот која беше искажана на 11 декември

Почитувани мои сограѓани, почитувани браќа и сестри, не е ладно, не е ладно затоа што не греат срцата и љубовта за Македонија. Денеска како и вчера и завчера, како и […]

Издвојуваме

Нов квиз кој долго се очекуваше: Од недела „Арена“ со Димитар Атанасовски

Од недела, 31-ви јули, доаѓа вистинско освежување на македонските ТВ екрани. Имено, на последниот ден од овој месец, Алфа Телевизија, ќе започне со емитување на новиот квиз „Арена“, со познатиот […]