Ознака: Димитри Паје

Меѓународен фудбал

Еве што изјави Паје откако го повреди Роналдо

Францускиот фудбалер Димитри Паје изјави дека не сакал да го повреди Кристијано Роналдо во финалето на Европското првенство (ЕП) кое заврши синоќа во Париз. Дуелот меѓу двајцата фудбалери се случи […]