Ознака: димитров

Вести

Димитров упати јавна благодарност до австрискиот МНР Шаленберг за помош при репатријација на наши граѓани од Перу

Димитров упати јавна благодарност до австрискиот МНР Шаленберг за помош при репатријација на наши граѓани од Перу Еве го интергралното соопштение од МНР Информираме дека 4 македонски граѓани кои беа […]

Вести Македонија

И Алан Данкан, министер на Велика Британија за Европа и Америка денес во Скопје

Со денешната посета на министерот Алан Данкан свој придонес во поддршката на Референдумот дава и Велика Британија. Тој ќе се сретне со македонскиот министер за надворешни работи, Димитров, а главна […]

Коментари

На што се смеат овие луѓе?

Да, да добро читате. На што се смеат овие луѓе. Македонија тоне во корупција и скандали секојдневно. Истовремено ни се подготвува промена на уставното име без ганација за членство ниту […]

Коментари

Нели е срамота бе Димитров? Или за тебе важат други правила?

Додека државата тоне во криза секој ден се подлабоко некој од тоа профитира. Додека наши деца умираат за десетина илјади долари, некој повеќе кратно од таа сума добива за школување […]