Ознака: Димче Арсовски

Вести

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица Димче Арсовски, потпаролот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на „Само Вистина“ јавно го запраша Костадин Костадинов за […]

Македонија

Димче Арсовски: Има ли куче Мира Дизел?

На својата вчерашна прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски обзнани нов скандал со непотизам во ЕЛЕМ. Тој на македонската јавност и откри дека синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска […]

Вести

Алаѓозовски продолжува со чистките и прогоните по принципот „од чистачка до министер“

Министерството за некултура и варварство на Роберт Алаѓозовски повторно продолжува со хаотичното и нестручно работење, велат од ВМРО-ДПМНЕ.-Алаѓозовски продолжува со чистките и прогоните кои по исто сценарио се одвиваат во […]

Вести

Антиреформската влада на СДС од ден во ден ја покажува својата неспособност и неодговорност

СДС продолжува да ги полни институциите со партиски кадриСДС продолжува да ги полни институциите со партиски кадри го прави со грубо кршење на законот. Според информациите кои ги добивме од […]

Вести

Арсовски: СДСМ се само обични лицемери и лажни борци за демократијата и правата

Ивана Туфекџиќ и Павле Богоевски се типични примери за лицемерие. Со месеци, па и со години наназад покажуваат лажно душегрижништво за граѓаните, а своите пари ги уплаќале на сметките на […]

Вести

Арсовски: Граѓаните одбраа Никола Груевски да биде мандатар на новата Влада

-Добар ден, трет ден пред Државната изборна комисија, тело кое што сака да ги фалсификува овие избори и волјата на граѓаните. Граѓаните одбраа ВМРО-ДМПНЕ, граѓаните одбраа просперитетна Република Македонија. Граѓаните […]

Вести

Заштеда над 2 милиони евра со бесплатниот студентски превоз

Со воведување на бесплатен студентски превоз, студентите заштедиле над 2 милиони евра, средства кои можат да ги пренасочат и да ги искористат за исполнување на своите останати потреби.Во своето гостување […]