Ознака: Динамо Загреб

Меѓународен фудбал

Не одам во затвор, ако ме осудат сам ќе си пресудам!

Првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ денеска одржа прес-конференција за јавноста.Ја отворил со информацијата дека Динамо е блокиран поради долгот кон Дражен Ладиќ од 7 милиони куни, а потоа […]

Меѓународен фудбал

Крвава тепачка на навивачите на Динамо Загреб и Севиља

Динамо вечерва гостува во Севиља во четвртото коло од Лигата на шампионите, а навивачите на хрватскиот клуб веќе го најавија натпреварот на свој начин.Синоќа тие пристигнаа во Андалузија и веќе […]