Ознака: диносаурус

Занимливости

Девојче во Англија откри досега непознат вид диносаурус

Фосили пронајдени од девојченце на плажа на англискиот остров Вајт, се остатоци од диносаурус, кој му припаѓал на претходно непознат за науката вод, кој е именуван чест на откривачот, јави […]