Ознака: Дино Мерлин

Култура

Ефто Пупиновски – сами си се ставаме како граѓани од втор ред

Ефто Пупиновски се обрати на нашата јавност преку неговиот профил на Фејсбук. Истито го пренесеуваме во целост: МАКЕДОНСКИ ФЕНОМЕН Самиот да се ставаш како граѓанин од ВТОР ред.? И така […]

Сцена

Тажната судбина на Дино Мерлин

Дино Мерлин потекнува од сиромашно семејство. Татко му бил алкохоличар, а мајка му Була. Имал проблем во комуникацијата со неговиот татко, кој го напуштил семејството кога Мерлин бил дете. Ова […]

Сцена

Колку заработуваат за Нова година ѕвездите од регионот?

Додека нашите естрадни ѕвезди и тие кои ги ангажираат ретко или воопшто не сакаат да зборуваат за хонорарите, без разлика дали се работи за концерт или новогодишна прослава, тие од […]

Сцена

Мигранти влегле во домот на Дино Мерлин, се стаписале од алармот

Двајца мигранти синоќа упаднале во семејниот дом на Дино Мерлин во Сараево. Како што неофицијално пренесуваат босанските медиуми, мигрантите во куќата на Мерлин влегле преку прозорец, не обрнувајќи внимание на […]

Сцена

Дино мерлин својата жена ја зеде бегалка на 20 години, а денес изгледа вака

Пејачот Дино Мерлин има бројни хитови, а повеќето од нив имаа биографска белешка, па затоа се толку слушани и популарни. Прекрасната приказна за Мерлин и неговата сегашна сопруга Амела беше […]

Сцена

Немаме често прилика да ја гледаме во јавност! Погледнете како изгледа сопругата на Дино Мерлин

Популарниот пејач Дино Мерлин со својата сопруга зпочнал љубовна врска кога имал 17 години.Иако со многу љубов и внимание, Мерлин говори за своите најблиски, тој избегнува појавувања во јавноста со […]

Сцена

Тајна чувана 24 години: Еве за колку пари Дино Мерлин ѝ ја продал песната „Белград“ на Цеца

Тајна чувана 24 години: Еве за колку пари  Дино Мерлин ѝ  ја продал песната „Белград“  на Цеца…За време на едно гостување на Цеца, водителката и поставила прашање дали песната „Београд„ […]