Ознака: дипломати

Балкан

Српските дипломати се враќаат во Скопје

Персоналот на српската Амбасада денеска се враќа во Скопје, соопшти МНР, а претседателот на Србија Александар Вучиќ, како што пренесува Танјуг, во Белград ќе ја прими македонската амбасадорка Вера Јовановска […]

Вести

Дипломатите по средбата со ВМРО ДПМНЕ, заминаа во партиското седиште на СДСМ

Амбасадорот на Британија, Чарлс Гарет и британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан од штабот на ВМРО-ДПМНЕ заминаа во партиското седиште на СДСМ. По средбата, која траеше еден час, двајцата […]