Ознака: Дирк Кајт

Меѓународен фудбал

Кајт го повикува Снајдер во Фенербахче

Холандскиот интернационалец од редовите на Фенербахче, Дирк Кајт, истакна дека би сакал да го види неговиот репрезентативен колега Весли Снајдер во дресот на Фенербахче. Проблемите меѓу Интер и Снајдер околу […]